Demirdöküm Ademix Kombi Kullanımı

Ademix Kombi Kullanımı​

Isıtma Tesisatı Radyatör Sıcaklık Ayarlama

Kombi aracılığıyla petek sıcaklığını ayarlamak oldukça basit bir işlemdir. Kullanıcı dostu panel, tesisat sıcaklığı ayar düğmesi aracılığıyla petek sıcaklığının ayarlanmasını sağlar. İdeal petek sıcaklığı, 45 derece civarındadır. Oda termostatı kullanarak, kombiden daha yüksek bir verim elde etmek mümkündür ve yakıt maliyetlerinin düşürülmesi sağlanabilir.

Demir Döküm Ademix Kombi Paneli
Kombiyi Yaz Moduna Ayarlama

Ademix kombi, sıcak suyun kullanımı için tasarlanmış bir mod olan yaz moduna geçirilmesi gerektiğinde, peteklerin kapalı konumda olacağı şekilde ayarlanabilir. Bu işlem için kombinin tesisat sıcaklığı ayar düğmesi, güneş işareti konumuna getirilerek petekler kapatılabilir.

 
Sıcak Su Sıcaklık Ayarlama

Kombinin kullanıcı dostu panelinde yer alan ayar düğmelerinden sol tarafta bulunan kullanım suyu ayar düğmesi, sıcak su sıcaklığının ayarlanmasını sağlar. Bu düğme aracılığıyla, sıcak su sıcaklığı istenen dereceye ayarlanabilir. İdeal sıcaklık derecesi olarak, sıcak su için 45 derece önerilmektedir.

Kombi Su Basıncını Ayarlama

Kombinin su basıncı, 1-2 bar arasında olmalıdır. Su basıncının ideal seviyesi, genellikle 1,5 bar olarak kabul edilir. Bu seviyeye su basıncını ayarlamak için, kullanım suyu ayar düğmesi ve tesisat sıcaklığı ayar düğmelerinin her ikisi de kapalı konuma getirildiğinde, kombinin dijital ekranında su basıncı görüntülenebilir.

Eğer kombinin su basıncı 1 bar’ın altına düşerse, su doldurma vanası aracılığıyla kombiye su takviyesi yapılması gerekmektedir. Bu işlem için su doldurma vanası çevrilerek açılır ve kombiye 1,5 bar su doldurulur. Daha sonra su doldurma vanası kapatılır.

Ademix Kombi Hata Kodları ve Çözüm Yolları
Ademix Kombi F22 Hatası

Ademix kombilerde sıklıkla karşılaşılan hata kodlarından biri olan F22 hatası, düşük su basıncını işaret eder. Bu hatayı çözmek için, kullanım suyu ayar düğmesi ile tesisat ayar düğmesini kapalı konuma getirerek su basıncını kontrol etmeniz gerekmektedir. Su basıncı 1,5 bar seviyesine ayarlandığında sorun ortadan kalkacaktır.

Ademix Kombi F28 Hatası

Ademix kombilerde görülen diğer bir hata kodu olan F28 hatası ise gaz kesintisini gösterir. Bu durumda, kombiye gelen gaz boruları üzerindeki gaz vanalarını açarak gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer gaz kesintisi varsa, gaz geldikten sonra kombinin reset düğmesine 3 saniyeden fazla basılı tutarak kombiye reset atabilirsiniz. Gaz varsa, kombi devreye girecektir.

Ademix Kombi Ekranda No Yazıyor

Ademix kombilerde ekranda “no” yazması ise, kombinin yaklaşık 15 dakika boyunca yoğuşma suyu sifonunu doldurması için çalıştığını gösterir. Bu uyarı, bir süre sonra otomatik olarak kaybolacaktır.

Eğer Ademix kombinizde modülasyonlu termostat kullanıyorsanız, sıcaklık ayarını kombi üzerinden değiştiremezsiniz ve ekranda “no” yazısı görüntülenebilir. Bu durumda, istediğiniz sıcaklık ayarını oda termostatı üzerinden yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top