Kombi Değişimi Nasıl Olmalı?

1. Yetkili Bayiden Kombi Seçimi Yapılır

        Evinizde kullanacağınız kombiyi seçmek için bir kombi satış bayisine gidin. Kombi seçerken dikkate almanız gereken faktörler şunlar olabilir:

  • Ev veya daire büyüklüğü
  • Isı ihtiyacı
  • Enerji verimliliği
  • Marka ve model tercihleri
  • Bütçe
2.Kombi Projesi ve Keşif, Ardından Sözleşme Yapılır

        Kombi satış bayisinde, uzman bir personel ile görüşerek evinizde kullanılacak kombi için bir proje ve keşif isteyin. Bu uzman, evinizin yapısını ve ihtiyaçlarını değerlendirecek, uygun kombi seçimini yapacak ve doğalgaz dağıtım sistemine entegrasyon için gerekli adımları planlayacaktır.

 

Yetkili bayi projelendirme için keşfe geldikten sonra, kombi değiştirme sürecinde alacağınız hizmetler hakkında bir sözleşme imzalamalısınız

 

Sözleşmede bulunması gerekenler:

 

 

  • Kombi marka ve model bilgileri
  • Kombi için 2 Amper sigorta monte edilmelidir. Bu işlemin siz mi yoksa bayi tarafından mı yapılacağı netleştirilmelidir.
  • Yoğuşma Gideri yapılmalıdır. Bu işlemin siz mi yoksa bayi tarafından mı yapılacağı netleştirilmelidir.
  • Proje Onay Bedeli ya da Kombi Değişim Belgesi Bedeli
3.Kombi Değiştirme Belgesi Onayı Alınır

Yetkili bayi aracılığı ile projenin doğalgaz uygunluk belgesi yetkili gaz firmasından alınmalıdır.

4.Yoğuşmalı Kombi Montajı ve Tesisatı Yapılır

Kombi projesi ve keşif süreci tamamlandıktan sonra, uygun kombi seçiminize göre montaj işlemi gerçekleştirilir. Kombi montajı profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır, çünkü doğalgaz tesisatıyla ilgili güvenlik önlemlerinin doğru şekilde alınması gerekmektedir.

5.Uygunluk Kontrolü Yapılır ve Doğalgaz Açılır

Projeye uygunluk kontrolü yerel gaz şirketi yetkilileri tarafından gerçekleştirilerek uygunluk belgesi imzalanmalıdır. Bu işlemin ardından doğalgazınız açılır.

6.Garanti Kapsamı için Kayıt Yapılır ve Devreye Alınır.

Satın aldığınız yoğuşmalı kombinin garanti kapsamına girebilmesi için, yetkili bayi tarafından Servis Merkezi Sistemi’ne kayıt yapılmalıdır.

 

Kombi devreye alma işlemi yetkili servisler tarafından yapıldıktan sonra, kombinizin garanti süresi başlar ve kullanıma açılır.

Kombi ve doğalgaz tesisatıyla ilgili işlemleri profesyonellere bırakmak, güvenlik ve işlevsellik açısından son derece önemlidir. Yapılacak işlemlerde uzman kişilerden yardım almak her zaman en iyisi olacaktır.

 

Kombi satış ve montaj taleplerinizi 0530 762 29 29 numaralı telefonumuzdan veya iletişim sayfamızdan bize ulaşarak iletebilirsiniz.

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top